Jaký byl koncert studentů konzervatoře

Koncert studentů konzervatoře

Koncert studentů je vždy osvěžující záležitost - výkony jsou již na profesionální úrovni a k tomu jim nechybí mladistvá energie a spontánnost. Tak tomu bylo i v sobotu 14. ledna, kdy se v sále ZUŠ sešly tři desítky posluchačů, aby si společně užily hodinu krásné hudby v podání studentů Pardubické konzervatoře. Komorní podvečerní atmosféra koncertu byla slavnostní a přitom přátelská - vždyť všichni účinkující jsou spojeni s naší choceňskou ZUŠ - houslista Vojtěch Vávra je absolvent naší školy, klavíristky Martina Plocková a Veronika Syrková pak dvě současné učitelky. Program koncertu byl pestrý - od baroka až po vrcholně romantické skladby. Z houslové literatury zazněly romantické skladby J. Masseneta a F. Kreislera, ve kterých Vojtěch Vávra předvedl výrazové možnosti nástroje od jemné lyriky až po vášnivou virtuozitu. Klavíristky potěšily posluchače předvedením děl J. S. Bacha, W. A. Mozarta, F. Chopina a R. Schumanna. Každá měla u klavíru svůj osobitý projev, ale spojovala je vyspělá virtuozita, smysl pro detail i hravost. Obě chtějí svůj talent rozvíjet dál studiem na vysoké škole, a pokud zůstanou věrné Chocni, máme se v budoucnu určitě na co těšit. Koncert studentů nebyl první a určitě ani poslední, choceňská ZUŠ je s mladými umělci stále ve spojení a rádi vás opět pozveme na společné setkání!